Imperiul Tracia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Alianta ZEU N de pe jocul Ikariam.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Cu schimburile de materiale

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Stranger




Posts : 15
Join date : 2010-03-22
Age : 30
Location : Iasi

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 4:33 am

As avea o rugaminte. As propune ca sa putem face schimb de materiale fara a face schimb 1-1. Asa poate ar avea loc mai multe schimburi si s-ar dezvolta mai bine orasele. Parerea mea. bounce
Back to top Go down
http://www.cstimisoara.forumz.ro
Piedone




Posts : 3
Join date : 2010-03-22
Age : 62
Location : Timisoara

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 8:35 am

asta este regula jocului...doar cei cu punctaj mai mare pot sa trimita la cei cu punctaj mai mic mai mult decat primesc...daca gresesc cer scuze si sa ma corecteze cei mai vechi...
Back to top Go down
Admin
bRaNd
Admin


Posts : 25
Join date : 2010-03-21
Age : 28
Location : In mintea altora.

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 10:45 am

Propunerea este foarte interesanta .
Astept alte pareri multumesc. Very Happy
Back to top Go down
https://imperiul-tracia.board-directory.net
Angel Eyes
bRaNd



Posts : 7
Join date : 2010-03-21
Location : PARADIS

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 12:08 pm

Se pare ca cineva nu a citit regulamentul jocului si nici circularele date de conducere. RUSINICA!!!!!
am pierdut numarul la cate circulare s-au dat in legatura cu schimbul de resurse. SE FAC NUMAI SCHIMBURI DE CANTITATI EGALE!!!!!
daca cineva care e mult mai mare decat voi vrea sa va dea resurse gratis , atunci aia e alta treaba.
Back to top Go down
Piedone




Posts : 3
Join date : 2010-03-22
Age : 62
Location : Timisoara

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 8:05 am

vin si eu cu o idee...hai sa ne cunoastem un pic mai bine si sa increcam sa comunicam mai mult intre noi...de exemplu eu sant din Timisoara, am 48 de ani , lucrez la Drumurile Nationale, am un baiat de 19 ani, stau pe net toata ziua pana la ora 3 la servici, iar dupa masa cand am loc de fiul meu...poate daca vorbim mai mult intre noi si ne cunoastem mai bine ne vom ajuta mai repede intre noi...astept si alte pareri...si hadeti sa nu uitam ca este doar un joc...o zi buna in continuare la toata lumea...
Back to top Go down
Stranger




Posts : 15
Join date : 2010-03-22
Age : 30
Location : Iasi

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 8:55 am

Salut. Numele este Vlad si sunt din Iasi. Ce pot sa zic sunt mai mic Smile doar 16 ani. Cand am timp liber intru pe ikariam Smile. Sunt destul de ocupat cu scoala dar incerc sa imi fac timp si pentru distractii (macar cat mai pot). Nu ati putea face o grupa pe forum cu numele "Diverse" unde sa facem cunostinta si sa avem diferite discutii. Smile Daca vreti va pot ajuta caci ma pricep la forumuri. Cool Regulamentul l-am citit dar am spus ca o sugestie ca sa ne putem dezvolta si astfel am deveni o alianta mai mare si mai puternica. Basketball
Back to top Go down
http://www.cstimisoara.forumz.ro
Angel Eyes
bRaNd



Posts : 7
Join date : 2010-03-21
Location : PARADIS

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 10:27 am

v-am tot zis pe circulara ca avem o conferinta pe skype in care putem sa "ne cunoastem" mai bine Razz . suntem cativa membri din alianta in aceea conferinta si sincer cred ca forumul nu e un loc bun in care sa incepem sa povestim chestii de genu. care doriti sa "barfiti" cu noi cei din conferinta faceti-va id de skype si lasati-mi un pm cu id vostru ca sa va bag in conferinta.
si ca sa nu fiu rea numele meu e adriana ... pentru informatii mai multe faceti-va id de skype Razz =))))
Back to top Go down
Admin
bRaNd
Admin


Posts : 25
Join date : 2010-03-21
Age : 28
Location : In mintea altora.

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 11:03 am

Mi se pare o idee buna daca sunt de acord si ceilalati eu o sa ma ocup personal de moderarea aceasta.

Cu respect, BranD.
Back to top Go down
https://imperiul-tracia.board-directory.net
FFOBV




Posts : 5
Join date : 2010-03-26
Age : 27
Location : In fata calculatorului

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Cum ar trebui sa scriem pe circular.   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeSat Mar 27, 2010 12:49 am

Cum ar trebui sa scriem pe circular.
Dau X(500,1000=1k,10000=10k...1000000=1M,1000000000=1G) bunuri(material de constructii=lemn,sulf,marmura=piatra,cristal=sticla,vin) pe X(...) bunuri(...)

Coordonate Z:W(48:76in cazul meu) orasul Y

Propun sa folosim prescurtarile
1000=1k
10000=10k...
1000000=1M...
1000000000=1G...
si

material de constructii=lemn
marmura=piatra
cristal=sticla
Nu ar trebui sa uitam niciodata sa scriem coordonatele! lol!

Like a Star @ heaven Very Happy
Back to top Go down
Angel Eyes
bRaNd



Posts : 7
Join date : 2010-03-21
Location : PARADIS

Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitimeSun Mar 28, 2010 3:04 am

FFOBV ma bucur ca te-ai trezit si tu acuma...
prescurtarile acelea au fost inventate de altii acum cativa ani !!! se vede ca nu prea stai pe joc ca sa observi chestia asta.

si nu face nimeni schimburi de resurse atat de mari cum ai zis tu.
1000= 1k
10000= 10k
100000= 100k
mai mult de atat nu o sa vezi niciodata ca se da la schimb
Back to top Go down
Sponsored content





Cu schimburile de materiale Empty
PostSubject: Re: Cu schimburile de materiale   Cu schimburile de materiale Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cu schimburile de materiale
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Imperiul Tracia :: Sugestii & ideii-
Jump to: